dojazd do mosznej
mapa - dojazd do mosznej
Mapa - dojazd
Jak dojechać do Mosznej

Do Mosznej na Opolszczyźnie jedzie się bardzo "prosto". Wystarczy, że podróżujesz autostradą A4 Wrocław-Katowice, a już jesteś niemal na miejscu, dlatego warto zobaczyć ten uroczy zamek, nawet gdy ma się tylko odrobinę wolnego czasu.

Dojazd do zamku w Mosznej

Od strony Wrocławia: najlepiej skorzystać ze zjazdu 241, czyli Racibórz - Opole. Skręcamy w prawo w stronę Krapkowic i Raciborza. Po kilku kilometrach dojeżdżamy do Krapkowic. Na rondzie skręcamy w prawo na drogę do Prudnika nr 409. Teraz cały czas jedziemy główną drogą (mijając kolejno miejscowości: Steblów, Dobra, Strzeleczki, Kujawy i Zielina) aż dojedziemy do Mosznej.
Od strony Katowic: należy zjechać z autostrady na Krapkowice - Gogolin (wyjazd nr 248), skręcamy w lewo i po kilkuset metrach w prawo (kierunkowskaz na Krapkowice). W Krapkowicach dojeżdżamy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i skręcamy w lewo - na drogę do Prudnika nr 409. Przejeżdżamy mostem nad Odrą, potem koło charakterystycznej baszty, główną drogą w prawo i dojeżdżamy do ronda (z prawej strony stacja paliw, z lewej zajazd). Przez rondo przejeżdżamy prosto i cały czas jedziemy główną drogą do Prudnika (identycznie jak powyżej), po około 15 minutach trafiamy do naszego celu.
dojazd do mosznej

dojazd do mosznej
Dojazd do Mosznej
Szczegółowa mapa - dojazd do Mosznej

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości na mapie obok przedstawiam jeszcze dokładniej jak dojechać do Mosznej. Jeśli podróżujemy autostradą A4 - wybieramy zjazd nr 241 lub 248.
bardzo precyzyjny opis i mapa - Plik PDF - wersja do druku >>

mapa mosznej
Mapa Mosznej
Mapa Mosznej

Mapa pokazuje jak trafić do zamku w Mosznej, gdzie zaparkować samochód, jak w parku odnaleźć nekropolię Wincklerów, pomnik, wyspę wielkanocną, urocze bramy oraz hipodrom i stadninę koni.
mapa Mosznej - Plik PDF - wersja do druku >>

mapa parku w mosznej
Mapa parku w Mosznej
Mapa parku w Mosznej

Szczegółowa mapa parku w Mosznej ukazuje między innymi położenie głównej alei z lipami z biegnącymi po obu jej stronach symetrycznymi kanałami wodnymi oraz przepiękne mosty i stawy.
mapa parku w Mosznej - Plik PDF - wersja do druku >>

zamek moszna - mapa
Interaktywna mapa
Interaktywna mapa

Interaktywna i bardzo precyzyjna mapa, która posiada wiele ciekawych funkcji. Kiedy klikniemy "Do tego miejsca" mapa automatycznie obliczy i wyznaczy dokładną trasę z dowolnego miejsca w Polsce, a nawet świecie.  zobacz: interaktywna mapa >>

© 2013