baner kamien slaski
kamien slaski silesia ring
Silesia Ring - tor wyścigowy


Tor Silesia Ring zaliczany jest do jednych z najbardziej profesjonalnych tego typu obiektów w naszym kraju. Tor w Kamieniu Śląskim posiada homologację Polskiego Związku Motorowego, dzięki której mogą tu być rozgrywane wyścigi nawet rangi mistrzostwa Polski. Tor spełnia wszystkie standardy europejskie. Tor służy nie tylko podczas zawodów wyścigowych, ale jest wykorzystywany do celów szkoleniowych (doskonalenie technik prowadzenia pojazdu), jak i również podczas rozmaitych imprez firmowych, integracyjnych i wystawienniczych. Jako jedyny obiekt w kraju wyposażony jest w pełną infrastrukturę: budynek konferencyjny, garaże, boksy serwisowe, wieżę startową oraz taras widokowy. Tor powstał w 2016 roku i ma długość 3600 metrów, posiada 9 skrętów prawych i 6 skrętów lewych.

Istnieje możliwość jazdy po torze, wypożyczając na miejscu samochód: Ferrari, Lamborghini, Dodge Viper czy Ford Mustang. Cena kształtuje się w zależności od modelu i wynosi pomiędzy 200 a 500 zł. Jazda odbywa się pod czujnym okiem instruktora.

Poniżej ujęcie z tarasu widokowego toru (zdjęcie można obracać w dowolnym kierunku oraz przybliżać i oddalać) oraz szczegółowa mapa jak dojechać do toru (wraz z jego kształtem).

kamien slaski silesia ring
kamien slaski silesia ring