baner kamien slaski
kamien slaski park
Park krajobrazowy


Park w Kamieniu Śląskim powstał w latach 60-tych XIX wieku. Otacza on piękny odrestaurowany pałac i ma obszar około 6 hektarów. Park został zrewitalizowany wraz z odbudową zniszczonego pałacu w 1994 roku.

Drzewostan parku stanowią drzewa liściaste i iglaste. W przypadku drzew liściastych dominują tu dęby, klony oraz jesiony, jeśli chodzi o drzewa iglaste przeważają tam świerki i sosny. Najstarsze drzewa w parku mają ponad 200 lat, jednak zdecydowaną jego część stanowią około 100-letnie drzewa.

W każdy zakątek parku można dojść uroczą alejką spacerową. Łączna długość wszystkich alejek w przypałacowym parku to niemal 2 kilometry. Na poniższej mapce bardzo dokładnie sprawdzisz ich rozmieszczenie i trasę.


mapa - park w kamieniu slaskim

mapa parku (powiększ) ->>


Pośród drzew w parku znajduje się staw wodny, brama dzwonów, kapliczka oraz grota solna. Alejkami dojdziemy również do Sebastianeum Silesiacum. Jeśli otwarta będzie brama przy centrum rehabilitacyjnym możemy także przedostać się do ogrodu Kneippa. W przeciwnym razie musimy skorzystać z asfaltowej drogi. Oczywiście park najbardziej "kolorowy" będzie porą jesienną, gdy liście drzew przybiorą różne barwy i odcienie.


Źródło:
tablice informacyjne w zespole pałacowo parkowym
kamien slaski - park
kamien slaski - park
kamien slaski - park
kamien slaski - park